Serdecznie zapraszamy na niezapomniane spotkanie pasjonatów historii, przyrody i militariów.

Bardzo się cieszę, że dzisiaj zaprzyjaźnione środowiska piłsudczykowskie i strzeleckie kultywują tę piękną tradycję. Składam wyrazy uznania i wdzięczności wszystkim, dzięki którym w pamięci naszego narodu trwa przekazywane z pokolenia na pokolenie żywe wspomnienie o czynie legionowym. Jestem bowiem przekonany, że takie działania przyczyniają się do umocnienia patriotycznego etosu i ducha Polaków.

Zgodnie z Planem Marszu najpierw w Radomiu!

W sobotę 21 października o godzinie 8:00 rozpoczynamy prawdziwą przygodę patriotyczną.

Następnie w Jedlni-Letnisko!

W sobotę 21 października o godzinie 14:00 wyruszamy w teren odkrywać miejsca nieznane, uroki piękna flory i fauny ziemi radomskiej na przedmurzu puszczy kozienickiej. Podczas wyprawy zrobimy przerwę na pyszną zupę gulaszową, grochówkę i kiełbaski, by naładować baterie na dalszą trasę.

Wieczorem wracamy do Pionek, gdzie czekać na Was będzie nasza grochówka. Zachęcamy Was do zabrania swoich ulubionych przysmaków, ponieważ planujemy wspólną kolację przy blasku księżyca, z muzyką w tle i dobrą zabawą! Czekać na Was będzie wieczór pełen magii i fantastycznych rozmów o wspólnej pasji.

W niedzielę w Pionkach rozpoczynamy o godzinie 8:00 wystawą wyrobów produkowanych przez MESKO SA, o godzinie 9:00 msza św. w kościele pw. Św. Barbary. Na główne uroczystości przy Pomniku Mauzoleum Legionistów w Żytkowicach zapraszamy na godzinę 12:00.

Przyjdźcie z nami spędzić czas w gronie pasjonatów dumnej przeszłości.

Do zobaczenia na niezapomnianym spotkaniu!

Ilość miejsc ograniczona!

Dziewięćdziesiąt lat temu, dziewiętnastego listopada 1933 roku (19.11.1933 r.) w Żytkowicach odsłonięty został pomnik Mauzoleum Legionistów z 1914 roku. Upamiętnia żołnierzy brygadiera Józefa Piłsudskiego, którzy polegli na przedpolu twierdzy Iwangorodzkiej pod Laskami i Anielinem w dniach 22–26. 10.1914.

Komendant Marszu
Roman BUREK

Materiały w sprawie bitwy pod Laskami i Anielinem:

Bitwa pod Laskami i Anielinem 1914


Konkurs historyczny pn. „Bitwa pod Laskami i Anielinem 1914 roku”

Zapowiedź XXXII Marsz Szlakiem Walk Legionów Polskich Radom-Laski