W ramach spotkań wielkanocnych Komendant Główny ZS w dniu 3 kwietnia odwiedził Oddział Częstochowa. Na spotkaniu poruszono wiele kwestii związanych z planami szkoleniowo-organizacyjnymi na 2019 i 2020 rok.

Wydział Szkolenia w 2019 roku w ramach działalności podnoszącej kwalifikacje Strzelców zorganizuje następujące kursy i szkolenia:

Kurs spadochronowy 3 edycje, kurs będzie obejmować: szkolenie teoretyczne i praktyczne na ziemi plus trzy samodzielne skoki na spadochronie typu
skrzydło. Kursanci otrzymają ponadto Strzelecką Odznakę Spadochronową ZS wraz z legitymacją.

Kurs Technik Linowych 1 i 2 stopnia
Terminy do ustalenia w zależności od zainteresowania. Liczba uczestników jednej grupy nie może przekroczyć 10 osób na szkolenie. Czas trwania: weekend (sobota-niedziela).

Jesienny Obóz Szkoleniowy
Czas trwania: 4 dni (piątek-poniedziałek). Zakwaterowanie: domki, pokoje 2 lub 6 osobowe (niski standard), pełny węzeł sanitarny. Wyżywienie – catering (pełny zestaw, niedrogo a smacznie). Obóz stacjonarny, szkolenie poszerzone o instruktorów zewnętrznych, w tym walka wręcz i taktyka.

Szkolenie strzeleckie
Obsługa broni i strzelanie stacjonarne, strzelanie z różnych postaw (leżąca, klęcząca, stojąca), strzelanie w ruchu, strzelanie dynamiczne – w zależności od umiejętności, potrzeb i funduszy na amunicję.

Wydział Orląt ZS
Szef Wydziału – zaakceptował roboczą wersję Instrukcji pracy Orląt ZS przygotowanej przez zespół koordynacyjny. Projekt ma być wydrukowany jeszcze w tym roku.

Jeśli pozyskamy wsparcie finansowe, to będzie nam łatwiej i przyjemniej realizować postawione przed nami zadania.

Roman Burek