Szanowni Państwo!!

Nad Borami Tucholskimi, częścią Kujaw przeszła potężna burza z nawałnicą silnych opadów deszczu i porywistego wiatru. Jej skutkiem są ogromne zniszczenia w gospodarce i przyrodzie a także prywatnych gospodarstwach wielu ludzi zamieszkałych na terenach objętych kataklizmem. Zniszczone domy i gospodarstwa są zabezpieczane prowizorycznie, zaś powalone drzewa tamują przepływ Brdy, która grozi wylaniem. Do wtorku mieszkańcy przy pomocy strażaków, ochotników samodzielnie usuwali zniszczenia, wczoraj pojawiła się pomoc Wojska Polskiego z dodatkowym sprzętem i ludźmi wykwalifikowanymi do działań w trudnych warunkach. Cały czas na zmianę pracują ze wsparciem Strażacy Ochotnicy z sąsiednich terenów, które nie zostały w takim stopniu poszkodowane przez pogodę.

Na miejscu w Sulęczynie z władzą, z którą mamy kontakt, teraz bardziej potrzeba jest pomoc i zaopatrzenie w zdawałoby się prozaiczne artykuły tj.:

1) butelkowana woda

2) napoje energetyczne

3) posiłki ekspresowe (zupki chińskie), batony, konserwy

4) jednorazowe naczynia i sztućce

5) worki na śmieci -DUŻE

6) rękawice robocze

7) plandeki, płaszcze ochronne

8) części zamienne do pił mechanicznych, głównie łańcuchy i smary

9) benzyna i olej napędowy

Obecnie na pomoc czekają mieszkańcy gmin:

Dziemiany Tel. 58 6880002 – gmina w województwie pomorskim, w powiecie kościerskim.

Trzebuń – wieś kaszubska w gminie Dziemiany w powiecie kościerskim, pomiędzy Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym a Zaborskim Parkiem Krajobrazowym w kompleksie leśnym Borów Tucholskich.

Sulęczyno Tel. 58 6856367 – gmina w województwie pomorskim, w powiecie kartuskim, wioski Mausz i Kłodno.
koordynacją działań z strony Związku Strzeleckiego zajmują się nasi strzelcy Adriana i Piotr KAPICA – mieszkańcy powiatu kartuskiego: Tel. 501398088, 501976075.