W środę, 27.01, odbyło się kolejne szkolenie programowe nakielskiego oddziału Związku Strzeleckiego.
Środowe spotkanie członków i kandydatów do nakielskiego oddziału Związku Strzeleckiego odbyło się w kawiarni „Cafe Emilia” w Nakle, dzięki uprzejmości właściciela Pana Szymona Karolczaka. Było to kolejne szkolenie według programu Ministerstwa Obrony Narodowej.
Sierżant ZS Zbigniew Józefiak poprowadził szkolenie na temat regulaminu wojskowego oraz przedstawił elementy oporządzenia wojskowego pod kątem praktycznego wykorzystania w „boju”. Sierżant Józefiak podzielił się swoimi doświadczeniami z zagranicznych misji wojskowych.
W kolejnej części szkolenia sekcyjny ZS Krzysztof Popczyński przedstawił referat na temat historii stopni wojskowych oraz zapoznał kandydatów ze stopniami obowiązującymi w Związku Strzeleckim.
Komendant oddziału starszy sierżant ZS Sławomir Polaków poruszył zagadnienia związane z dyscypliną i odpowiednim zachowaniem się osób noszących mundury. Nowym członkom oddziału zaprezentowano osoby funkcyjne w oddziale.
Łącznie w szkoleniu udział wzięło 26 osób: członków oraz kandydatów na strzelców.

W dalszej części omówiono bieżące sprawy oddziału i plany na najbliższe tygodnie, w tym kolejne szkolenia programowe (teoretyczne i praktyczne).

Źródło zdjęć: oddział Nakło

Źródło artykułu: oddział Nakło