W dniu dzisiejszym miało miejsce ważne wydarzenie w historii Związku Strzeleckiego (oddział Nakło nad Notecią) oraz nakielskiego Stowarzyszenia Rota Nakielska.

Na terenie „Przystani Wodnej” w Nakle nad Notecią miało miejsce podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Związkiem Strzeleckim i Stowarzyszeniem Rota Nakielska.
Podpisanie porozumienia odbyło się w obecności przedstawicieli Powiatu i Gminy, tj. Przewodniczącego Rady Powiatu Radosława Mrugowskiego i Sekretarza Gminy Krzysztofa Kopiszki.
Przy podpisaniu obecni również byli przedstawiciele nakielskiego oddziału Związku Strzeleckiego, Stowarzyszenia Rota Nakielska i radny Powiatu Adam Tchórzewski.

W imieniu Związku Strzeleckiego podpis pod porozumieniem złożyli:
Komendant Główny ZS (prezes) st. insp. ZS Roman Burek oraz członek Komendy Głównej ZS st. sierż. ZS Wojciech Piotrowski.

W imieniu Stowarzyszenia podpis złożyli członkowie zarządu stowarzyszenia prezes Sławomir Polaków, skarbnik Mariusz Skoczek i członek zarządu Antoni Żygowski.

Obydwie strony zobowiązały się do zacieśniania współpracy i wspólnej realizacji zbieżnych celów Statutowych Związku Strzeleckiego i Roty Nakielskiej na terenie Powiatu Nakielskiego.

Źródło zdjęć: oddział Nakło

Źródło artykułu: oddział Nakło