Dzień Kobiet jest obecnie oficjalnym świętem w Albanii, Algierii, Armenii, Azerbejdżanie, Białorusi, Bośni i Hercegowinie, Brazylii, Bułgarii, Burkina Faso, Kamerunie, Chinach, Kubie, Laosie, Kazachstanie, Kirgistanie, Macedonii, Mołdawii, Mongolii, Czarnogórze, Polsce, Rumunii, Rosji, Serbii, Tadżykistanie, Ukrainie, Uzbekistanie, Wietnamie, Włoszech i Zambii.
Mężczyźni wręczają wtedy znajomym kobietom – matkom, żonom, partnerkom, koleżankom kwiaty i drobne podarunki.

Wszystkim Paniom zasilającym szeregi Związku Strzeleckiego życzymy Wszystkiego najlepszego, dużo siły, wiary i wytrwałości.

Dzień Mężczyzn miał być świętem wyrażającym uznanie dla osiągnięć mężczyzn z całego świata oraz na przestrzeni dziejów. Miał stanowić czas rozważań nad ich udziałem oraz zaangażowaniem we współtworzeniu postępów edukacyjnych, ekonomicznych i technologicznych w społeczeństwie. jego obchodzenie zapoczątkowano dopiero w Trynidadzie i Tobago 19 listopada 1999 roku. Inicjatywę poparła Organizacja Narodów Zjednoczonych, a przemawiająca w jej imieniu Ingeborg Breines uznała, że pomysł ten symbolizuje równowagę płci – tak podaje np. www.timeanddate.com

W Polsce Dzień Mężczyzn nie jest świętem popularnym i nie istnieje tradycja jego obchodzenia. Mimo, że „męskie” święta nie są ani trochę tak popularne jak „kobiece”, stanowią dobrą okazję do wręczenia drobnego upominku.

Warto pamiętać, że mężczyźni najbardziej cenią sobie praktyczne prezenty (czołgi, śmigłowce, samochody rajdowe, wkrętarko wiertarki), albo po prostu „święty spokój”.

Pamiętajmy tez Panie i Panowie, że tego dnia Carlos Ray „Chuck” Norris, mistrz sztuk walki, sześciokrotny mistrz świata w Karate, obchodzi urodziny –  dziś 78.

Tradycyjnie zatem, Wszystkim panom życzymy, żeby zawsze próbowali być jak Chuck Norris, a panu Chuckowi dużo zdrowia.

Art. JZ, źródła: timeanddate.com, wiki. Grafika, foto - Stock