XVI pokazy AIR SHOW w Radomiu stały się faktem

W sobotę i niedzielę kilkunastu strzelców ZS wzięło udział w zabezpieczeniu międzynarodowych pokazów lotniczych w Radomiu.

XVI pokazy AIR SHOW w Radomiu stały się faktem. To wyjątkowa okazja do świętowania szczególnych rocznic: stulecia odzyskania niepodległości i stulecia lotnictwa wojskowego”, powiedział w maju tego roku wiceminister Wojciech Skurkiewicz podczas podpisywania porozumienia zaczynającego przygotowania do tego wydarzenia, które trwały w dniach 25-26 sierpnia w Radomiu.

Pokazy zakończyły się dużym sukcesem, a osobom, które oglądały na żywo popisy polskich oraz międzynarodowych zespołów akrobacyjnych (m.in. Frecce TriColori z Włoch czy Royal Jordanian Falcons z Jordanii) zapewne na długo zapadną one w pamięć. Jeśli jednak nie było Wam dane wybrać się do Radomia, to zapraszamy do obejrzenia naszej galerii dokumentującej tę imprezę.

Partnerzy Strategiczni: BGK – Bank Gospodarstwa Krajowego, PGZ – Polska Grupa Zbrojeniowa, PKN ORLEN.

W tym roku Polska świętuje 100-lecie naszego rodzimego lotnictwa wojskowego, a częścią tych obchodów były dopiero co zakończone międzynarodowe pokazy lotnicze AIR SHOW 2018. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.

Biuro ds Proobronnych MON udostępniło nam część swojego namiotu, za uprzejmość dziękujemy!

Artykuł: Roman BUREK
Zdjęcia własne