W dniu 04.10.2020 r. na strzelnicy Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie odbyło się szkolenie strzeleckie członków Oddziału Staszów.

Strzelanie jest jednym z ważniejszych elementów szkolenia w Oddziałach Związku Strzeleckiego.

Nasi strzelcy bardzo chętnie włączyli się do organizowanego szkolenia, a w niedalekiej przyszłości po nabyciu wiedzy i umiejętności planowane są zawody strzeleckie na odznakę. Odznaka za strzelanie w Związku Strzeleckim jest przyznawana członkom ZS jak i osobom niebędących członkami ZS po spełnieniu określonych wymagań w regulaminie. Osoby niebędące członkami Związku Strzeleckiego mogą zdobywać Odznakę jedynie podczas strzelań kwalifikacyjnych organizowanych przez Związek Strzelecki.

Kultywując tradycje i osiągnięcia Związku Strzeleckiego w okresie międzywojennym w dziedzinie rozwoju sportu strzeleckiego oraz jego popularyzacji jak również sportowej rywalizacji ustanowiono cztery klasy odznaki: Odznaka złota z wieńcem – klasa wyborowa, Odznaka złota – klasa I, Odznaka srebrna – klasa II, Odznaka brązowa – klasa III.

Szkolenie strzeleckie mogło się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Staszowie. Dziękujemy i prosimy o więcej.

artykuł: Jakub Majka
zdjęcia: Patrycja Grad