Air Show 2018 w Radomiu odbędzie się 25 i 26 sierpnia.
Obchody 100-lecia lotnictwa wojskowego odbędą się w trzech miastach.
W Warszawie odbędą się między innymi uroczystości na warszawskich Powązkach, gdzie pochowani są znani piloci wojskowi, w tym piloci, których prochy zostały sprowadzone z innych krajów już po II wojnie światowej. Zaplanowano też specjalne wydarzenia na Polach Mokotowskich, gdzie przed wojną było lotnisko wojskowe, a także przy Pomniku Lotnika na Ochocie.
W Dęblinie będą oficjalne uroczystości z udziałem władz państwowych oraz wystawa statyczna sprzętu lotniczego. Będzie też w tym mieście konferencja naukowa, spotkanie lotniczych pokoleń. W Dęblinie będą też przeloty samolotów.
Dynamiczne pokazy mają się odbyć w Radomiu. W styczniu rozpocznie się proces planistyczny Air Show w Radomiu. Niedługo mają się rozpocząć rozmowy przedstawicieli wojska z Urzędem Miejskim w sprawie organizacji tegorocznego Air Show.
 .

Samoloty F16 w polskich barwach „Jastrząb” Foto: MON, Mariusz Adamski

Prawdopodobnie tegoroczna edycja imprezy będzie się różniła od tej w 2017 roku przede wszystkim tym, że pasjonaci lotnictwa będą mogli cieszyć się obecnością wielkich zespołów akrobatów wojskowych, będzie też bardzo duży udział samolotów zagranicznych. Swój przylot zapowiedziały dwa z trzech najbardziej znanych europejskich zespołów akrobacyjnych (Red Arrows, Patrouille de France, Frecce Tricolori).
Niewykluczone, że będzie też duża niespodzianka – przylot zespołu z egzotycznego kraju. Możliwe, że w tym przypadku chodzi o pakistański zespół Paf Sherdils latający na samolotach K-8 Karakorum.
 .

Samoloty K-8 Karakorum w barwach Pakistan Air Force Sherdils. Źródło airshowinfo.hu

Art. JZ, źródła: echodnia.eu, wikimedia, Foto główne: Julian Herzog