W dniu 24 listopada 2018 r. dwóch naszych członków: mł. insp. ZS Adam Dłużniak i pchor. ZS Wojciech Kozak wzięło udział w XV edycji Maratonu Komandosa. Blisko 600 uczestników rywalizowało na dystansie 42 km i 195 m, którego trasa wiodła po duktach i ścieżkach leśnych w okolicach Lublińca. Bieg należy do jednych z najcięższych w Polsce, gdyż regulamin wymaga od zawodników startu w umundurowaniu polowym, butach taktycznych oraz z plecakiem ważącym minimum 10 kg. Na trasie biegu nie ma punktów odżywczych ani wolontariuszy z wodą, więc waga bagażu wzrasta o niezbędne podczas tego typu biegu odżywki i płyny. Uczestnikami maratonu są przedstawiciele służb mundurowych – żołnierze, policjanci, strażacy, strażnicy więzienni i ratownicy.

Organizatorem biegu jest Wojskowy Klub Biegacza we współpracy z Jednostką Wojskową Komandosów z Lublińca. Podczas tegorocznej edycji gośćmi specjalnymi byli słynni maratończycy m.in. mistrzyni świata Wanda Panfil i olimpijczyk Jan Huruk.

Przed naszymi przedstawicielami kolejne wyzwanie – 15 marca 2019 r. zaplanowali start w innej imprezie biegowej tzw. „Setce Komandosa”, gdzie czeka na nich dystans 101,5 km.

Powodzenia!

artykuł WK, zdjęcia własne