Andrzej Duda wygrał w II turze wyborów i ponownie został wybrany na prezydenta RP. Przez ostatnie pięć lat swojej prezydentury złożył 109 oficjalnych wizyt zagranicznych. W tym czasie odbyło się także 166 wizyt delegacji zagranicznych w Polsce. W ciągu pięciu lat sprawowania urzędu prezydenta Andrzej Duda złożył w Sejmie ponad 30 projektów ustaw. Zawetował dziewięć ustaw. Zgodnie z informacjami Kancelarii Prezydent RP odwiedził w ciągu pięcioletniej kadencji 380 powiatów. Prezydent RP jest także Zwierzchnikiem Sił Zbrojnych.

Pismo ZS do Zwycięskiego Prezydenta RP Andrzeja Dudy Zwierzchnika Sił Zbrojnych

W czasie trwania kampanii oświadczył – chciałbym, żeby Polska była oparta na fundamencie, którym jest tradycja.

To są nasze wartości, które pozwoliły nam przetrwać najtrudniejsze czasy, także te, kiedy nie było polskiego państwa. To jest wszystko to, co zawsze tkwiło w polskiej rodzinie. Dlatego Polska rodzina jest tak cenna. I dlatego ja polską rodzinę chcę chronić ze wszystkich sił. I dlatego chcę realizować prośby, i postulaty rodzin, bo one są dla mnie najważniejsze.

Podkreślał, że jego „plan na najbliższy czas, a na najbliższe lata to dynamiczny rozwój naszego kraju”. Jak mówił, konieczne są do tego inwestycje, zarówno te wielkie, jak Centralny Port Komunikacyjny czy przekop Mierzei Wiślanej, jak i mniejsze, m.in. budowa 200 przystanków kolejowych w całym kraju, by walczyć z wykluczeniem komunikacyjnym.