17 kwietnia gościliśmy w naszej szkole pana Romana Burka, Komendanta Głównego Związku Strzeleckiego wraz z jego podopiecznymi z Oddziału Szydłowieckiego.

Podczas prelekcji uczniowie klas 1D oraz 2F zapoznali się z historią założenia Związku Strzeleckiego, najważniejszymi wydarzeniami czasów współczesnych, w których biorą udział członkowie stowarzyszenia, procesu szkolenia oraz możliwości jakie daje wstąpienie do organizacji.

Pan Komendant w bardzo interesujący sposób przedstawiał zagadnienia związane ze szkoleniem zwracając szczególną uwagę na potrzebę wychowania młodzieży w duchu patriotycznym.

Niebywałą atrakcją przyciągającą młodzież była możliwość przygotowania karabinu AK47 do strzału tj. rozłożenie go do czyszczenia i złożenie. Uczniowie zapoznali się również z replikami broni takiej jak karabinek Beryl i pistolet Glock, wyposażeniem IPMED (Indywidualnego Pakietu Medycznego), wyposażeniem do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej jakim jest plecak KNAPIK, opracowany przez ratowników medycznych z Lublina w hołdzie dla poległego na misji w Afganistanie ratownika medycznego Marcina Knapa.

Wszystkich pasjonatów historii zapraszamy na stronę zwiazek-strzelecki.pl, na której zapoznacie się z historią, celami czy aktualnościami Związku Strzeleckiego. Dowiecie się również w jaki sposób możecie dołączyć do stowarzyszenia.

Źródło artykułu:

https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=834489658713835&id=100064584254167&rdid=PqV7HgZxGJY4AYwS

Galeria zdjęć: