W dniach 9-14.10.2016 roku w jednostce wojskowej w Bemowie Piskim koło Orzysza na Mazurach, odbywa się szkoleniowy obóz strzelecki. Dzięki uprzejmości p. ppłk dypl. Jarosława Wyszeckiego oraz wsparciu p. płk dypl. Jarosława Gromadzińskiego, dowódcy 15 BZ, w malowniczym miejscu odbywają się szkolenia dla młodzieży z liceum ogólnokształcącego i klas mundurowych o profilu wojskowym.

W czasie kilkudniowego pobytu w koszarach wojskowych młodzież pogłębia swoją wiedzę i umiejętności z zakresu historii naszego kraju, strzelania, musztry, terenoznawstwa, zielonej taktyki, łączności oraz samoobrony.

Pogoda jak do tej pory nas nie rozpieszczała. Podczas dzisiejszych zajęć praktycznych na poligonie, przez kilka godzin padał deszcz, ale pomimo tego wszyscy wrócili zadowoleni, pełni zapału do jutrzejszych zajęć na symulatorze strzeleckim „Śnieżnik” oraz praktycznych ćwiczeń ze strzelania.

Kilkugodzinna musztra również daje efekty. Sprawniej poruszamy się w szyku dwójkowym, czwórkowym, wyrównujemy krok podczas marszu ze śpiewem znanych pieśni patriotycznych. Jutro, mamy nadzieję w słoneczny, piękny dzień, wyruszamy na poligon w celu dalszego doskonalenia umiejętności strzeleckich. W planach mamy również szkolenie chemiczne i inżynieryjno-saperskie. Wieczorami natomiast poznawać będziemy tajniki samoobrony i walki wręcz pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej.

W celu przekazania tego, co istotne i najciekawsze, zapraszamy do galerii zdjęć poniżej.

tekst i zdjęcia: Dorota Hebdzyńska