W dniu 14.05.2016 strzelcy z kępińskiego oddziału Związku Strzeleckiego o godz. 7.00 stawili się na zbiórce w OSP przy ulicy Kościuszki 2.

Zadania dla plutonu zostają przydzielone: dowódca patrolu st. strz. ZS Marcin Statkiewicz. Zadania: marszem ubezpieczonym dotrzeć do strzelnicy znajdującej się w odległości 7 km od Kępna w miejscowości Działosze, po drodze przećwiczyć podstawowe formacje patrolowe, przeprowadzić maskowanie strzelców i podejść niezauważenie pod obiekt strzelnicy. O godz. 9.30 strzelcy melduję się na obiekcie, wywiązali się oni z powierzonego zadania z wynikiem dobrym. W między czasie kadra oddziału przygotowała ognisko, przy którym wszyscy mogli upiec kiełbaski. Po chwilowym rozprężeniu nastąpiła druga cześć ćwiczeń zajęcia strzelecko saperskie. Pluton zostaje podzielony na dwie części. Jedna drużyna realizuje zajęcia saperskie okopywnie się pojedynczego strzelca do pozycji leżącej; natomiast druga drużyna pod czujnym okiem instruktora strzeleckiego druż. ZS Pawła Merlińskiego przeprowadza równocześnie trening strzelecki. Strzelanie z broni automatycznej GSG 5 z postawy klęczącej oraz z pistoletu Walther P22 z dynamiczną wymianą magazynka w trakcie strzelania. Najlepsze wyniki osiągnęli st. strz. ZS Kacper Berski 69 pkt, strz. ZS Alexandra Jenda 66 pkt, strz. ZS Jakub Tęsiorowski 63 pkt, na 100 możliwych. Po zajęciach nastąpiło podsumowanie ćwiczeń przez kadrę oddziału i przejazd do OSP na czyszczenie broni.

Był to dzień intensywnego treningu ogólno-wojskowego, który hartuje i zgrywa cały oddział, na pewno żaden strzelec nie może powiedzieć że było nudno.

tekst i foto: Krzysztof Owczarek