Dowódca 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego serdecznie zaprasza na uroczystość Jubileuszu 10-lecia Bazy, która odbędzie się w dniu 31 lipca na terenie lotniska 42. BLSz.

W przeddzień uroczystości, 30 lipca 2021 roku, w Kościele Garnizonowym o godz. 10.00 w Radomiu, odprawiona zostanie uroczysta msza święta w intencji żołnierzy i pracowników 42. BLSz.

Przed wyruszeniem na Piknik warto zapamiętać:

  • Ulica Lubelska, prowadząca do bramy lotniska wojskowego jest w przebudowie i nie ma parkingu, więc będzie problem z pozostawieniem samochodu. Dlatego rekomendujemy, jako najlepszy sposób dotarcia skorzystanie ze specjalnie dedykowanej linii autobusowej.
  • Nisko przelatujące samoloty odrzutowe to hałas – warto zadbać o słuch, szczególnie u dzieci
  • Na lotnisku będzie strefa gastronomiczna, oferująca jedzenie i napoje.
  • W przypadku upału z pewnością przydadzą się okulary przeciwsłoneczne, nakrycia głowy oraz krem do opalania z wysokim filtrem.
  • Dla bezpieczeństwa załóg i współuczestników pikniku na lotnisko nie można wnosić żadnych napojów alkoholowych, niebezpiecznych narzędzi czy balonów. Nie jest to miejsce także dla dronów, czy innych swobodnie latających zabawek. Zakazane jest posługiwanie się wskaźnikami laserowymi, które mogłyby oślepić pilotów. Niestety, nie możemy również pozwolić na wejście psom i innym zwierzętom domowym, które zaniepokojone sporym hałasem mogłyby stwarzać zagrożenie.  Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i współuczestników tego lotniczego święta.