III Edycja Konkursu „Niezwyciężeni 1920. Obrońcy Ojczyzny”
Jesteś pasjonatem historii? Lubisz robić filmy? Chcesz opowiedzieć nam o bohaterskich czynach kogoś z Twojej rodziny, albo Twojej lokalnej społeczności? Nasz konkurs jest właśnie dla Ciebie!
Weź udział w konkursie edukacyjnym IPN „NIEZWYCIĘŻENI 1920. OBROŃCY OJCZYZNY” i opowiedz o wspaniałych bohaterach, którzy tworzą naszą historię.
Do wygrania cenne nagrody rzeczowe oraz możliwość wzięcia udziału w warsztatach filmowych prowadzonych przez prawdziwych zawodowców.
CO MUSISZ ZROBIĆ ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE?
Przede wszystkim wybierz swojego bohatera. Musi to być osoba odznaczona KRZYŻEM LUB MEDALEM NIEPODLEGŁOŚCI, która jednocześnie brała udział w wojnie polsko – bolszewickiej. Wybierając bohatera skorzystaj z naszej BAZY ODZNACZONYCH.
Zapoznaj się z REGULAMINEM  konkursu i wypełnij FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.
Zbierz jak najwięcej informacji o bohaterze.  Znajdź zdjęcia archiwalne, pamiątki, dotrzyj do krewnych, odnajdź odznaczenia jakie otrzymała wybrana przez Ciebie postać.
Stwórz film (od 3 do 5 minut) na podstawie zebranych informacji. Forma filmowa jest dowolna. Jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia. Liczymy na Twoją pomysłowość.
Podejmij działania mających na celu upowszechnienie informacji o wybranym bohaterze (np. prezentacja w szkole, stworzenie strony internetowej lub hasła w Wikipedii, itp.)
JAKI JEST HARMONOGRAM KONKURSU?
Zgłoszenie uczestnictwa w konkursie – do 30 kwietnia 2020 r.
Przesłanie prac konkursowych – do 22 maja 2019 r.
Ogłoszenie wyników pierwszego (regionalnego) etapu konkursu – do 5 czerwca 2020 r.
Ogłoszenie wyników drugiego (ogólnopolskiego) etapu konkursu – 10 czerwca 2020
Gala finałowa konkursu oraz warsztaty filmowe dla laureatów odbędą się na jesieni 2020 r.

https://niezwyciezeni1918-2018.pl/nie/aktualnosci/84858,III-Edycja-Konkursu-Niezwyciezeni-1920-Obroncy-Ojczyzny.html