Zwracam się w imieniu Członków Związku Strzeleckiego, jednej z najstarszych organizacji proobronnych działających w Polsce, o wsparcie finansowe naszego sztandaru.

W listopadzie br., w Częstochowie uroczyście będziemy świętować nadanie sztandaru. W imieniu członków Związku Strzeleckiego serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do udziału w uroczystości poświęcenia i nadania sztandaru Związku Strzeleckiego, która będzie mieć miejsce podczas uroczystej Mszy świętej w kaplicy Cudownego Obrazu w trakcie 2. Strzeleckiej Pielgrzymki na Jasną Górę w dniu 23 listopada 2019 roku.

Współorganizatorem uroczystości i jednocześnie Fundatorem Sztandaru Związku Strzeleckiego jest Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Zbliżająca się uroczystość nadania sztandaru Związku Strzeleckiego jest zasługą wielu naszych członków i sympatyków, których wieloletnia praca doprowadziła do realizacji tej zacnej idei. Powstał wyjątkowy i szczególny znak naszej tożsamości, który dla nas i dla przyszłych pokoleń członków i sympatyków Związku Strzeleckiego będzie dopełnieniem wartości, które staramy się kształtować.

Szanowni Państwo pomimo tak zacnego Fundatora sztandaru pozostaje nam jeszcze wiele do załatwienia. Wydatków jest dużo, choćby: drzewce i głowica, gablota, bandolier, stojak oraz dodatkowe wyposażenie. Chcemy również zapewnić zakwaterowanie i wyżywienie uczestnikom wydarzenia. Cały koszt, który jeszcze pozostaje po naszej stronie realizacji, jest rzędu 8-10 tys. zł.

Bardzo prosimy chociażby skromne wpłaty na nasze konto bankowe z dopiskiem „sztandar ZS 2019”.

Konto: 18 2130 0004 2001 0351 3991 0001.

Z wyrazami szacunku

Komendant Główny Związku Strzeleckiego
/-/  Roman BUREK